Lexus GS v karoserii kupé? Možná již příští rok!

Je tomu necelý rok, co od Lexusu přišly zvěsti o výrobě řady GS v karoserii kupé. Během velkého kolotoče kolem uvedení výchozího sedanu se na další doplňující informace zřejmě zapomnělo, dnes se ale chystáme toto téma oživit.  

Je celkem přirozené, že se snaží všechny automobilky rozšířit své portfolio, aby nabídly stávajícím a novým zákazníkům takřka vše. Hlavním odbytištěm Lexusu je stále ještě Amerika, kde se chce po právu stát jedničkou mezi prodejci prémiových vozidel. Nové GS s karoserií kupé by tak nahradilo model SC 430, který se přestal vyrábět v roce 2010. Překonat však konkurenci v podobě Audi S5, BMW řady 6 nebo Mercedesu třídy E se jeví jako velmi těžký úkol.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes představil kupé odvozené od třídy S

Spekulace ovšem nevznikají pouze ohledně období příchodu samotného modelu, ale také o pohonných jednotkách. Lexus pravděpodobně vytasí kalibr v podobě hybridního ústrojí z modelu GS 450h, vrcholná verze by mohla být osazena inovovaným desetiválcem z modelu LFA. Zde však bude původní objem 4,8 litru stažen na 4,6 a jednotka by poté vykazovala výkon okolo 450 koní.

Oficiální zprávy dosud nejsou k dispozici, proto se musíme spokojit se vším dostupným. Mimo jiné také vyšlo na povrch, že se model GS kupé dostane k prodejcům již ve třetím čtvrtletí příštího roku s cenovkou okolo 65 000,- dolarů.

Mohlo by vás zajímat:  Lamborghini Aventador LE-C

 

Fotografie: Lexus GS