Lexus LF-CC míří do výroby!

Luxusní odnož Toyoty představila na nedávném pařížském autosalonu koncept LF-CC, při jehož prezentaci automobilka Lexus uvedla, že z něho použije i některé prvky pro novou generaci IS. Ovšem japonská značka prohlásila, že posílá zmíněný LF-CC do sériové výroby a na trhu se objeví během roku 2015!

Označení pro finální podobu nebylo prozatím vybráno, ale na australském kontinentě si Lexus nechal zaregistrovat název RC 350, což by mohlo být právě pro sériový LF-CC. Ten se dostaví ve dvou karosářských variantách – kupé a kabriolet. Zřejmě bude postaven na platformě se zadním pohonem kol, kterou má i současná generace GS nebo IS. To by znamenalo, že nový model bude mít kratší rozvor jako IS a širší stopu jako GS.

Mohlo by vás zajímat:  Znovuzrození automobilky Lotus je tady. Příští měsíc představí novinku – elektromobil!

Sériová podoba by se prý neměla lišit v podstatě od koncepční studie. LF-CC nastoupí na prázdné místo po modelu SC a jeho nejdůležitějším trhem se stanou Spojené státy americké. Pod kapotou se objeví pravděpodobně zmodernizované hybridní ústrojí ze současného GS 350h o výkonu 300 koní. Lexus si pohrává momentálně i s myšlenkou, zda se pustit do kompaktního SUV, jež by konkuroval Range Roveru Evoque