Lexus LS před modernizací v úpravě japonského AMG!

TMG, neboli Toyota Motorsport GmbH, odhalila detaily i fotografie k upravenému Lexusu LS. Ten je v zákulisí společnosti pojmenován jako TMG Sports 650 Concept. Ano, prozatím se jedná o koncepční studii, ale i tak vypadá velmi dobře.

Speciálně upravená vlajková loď luxusní odnože Toyoty je postavena na základech Lexusu LS před modernizací a jedná se opravdu o pohodlné a vzrušující limuzínu, jak na silnici, tak na trati. Zevnějšku oslní speciálním agresivním body kitem, který obsahuje nový přední nárazník, přepracovanou mřížku a výdech v kapotě. Krom zmíněných věcí nabídne také karbonové nástavce bočních prahů a nový zadní nárazník s integrovaným difuzorem a čtyřmi koncovkami výfuku.

V motorovém prostoru se nachází 5.0litrový dvakrát přeplňovaný osmiválec, který disponuje výkonem 650 koní a krouticím momentem 710 Nm. Pohonná jednotka je spojena se zmodernizovanou osmistupňovou automatickou převodovkou, se kterou limuzína přes váhu 2070 kg zrychlí na stovku za 4,2 sekundy a má nejvyšší možnou rychlost 320 km/h.

Předseda TMG, Yoshiaki Kinoshita, prohlásil: „Jedná se opravdu o pozoruhodné auto s neuvěřitelným výkonem a těším se na reakce návštěvníků při premiéře v Essen Motor Show.“