Lexus představil otevřenou verzi kupé RC

Sluneční paprsky, minimum srážek a vysoké teploty už sice dávno pominuly, Lexus však přece jen kousek léta na konci podzimu přiváží. Koncept LF-C2 má totiž nejen zlatavý lak karosérie, ale zároveň si s ním lze užívat jízdu s otevřeným nebem nad hlavou.

Nepřehlédnutelným činí čtyřmístný kabriolet nejen unikátní zlatý lak, ale hlavně rozměrná maska chladiče se speciálním výpletem. Podobně jako u kupé RC na ní navazují LED diodová hlavní světla s rovněž nepřehlédnutelným tvarováním. Jak ale napovídá délka 4715 mm (+ 23 mm v porovnání s RC), pouze RC bez střechy LF-C2 nebude. Tím spíš, že i Lexus jej označuje za jakési designové cvičení, naznačující budoucí směřování značky a není zatím vůbec jasné, zda-li se v sériové produkci kabriolet objeví. Zpět ale k samotnému designu, který nenechá nikoho chladným ani při pohledu z profilu, kde vyniknou 20palcová kola ve specifickém designu. Také zadní část s difuzorem, čtyřmi koncovkami výfuku a víkem kufru se dvěma hrby, suplující ochranné oblouky bude společnost rozdělovat na dva tábory. Marně byste hledali v zadní části auta natahovací střechu z plátna či plechu. Lexus jí totiž do kabrioletu nenamontoval.

Mohlo by vás zajímat:  25 let značky Lexus

V interiéru by se podle japonské automobilky měly usadit čtyři cestující (konfigurace 2+2), při pohledu na zadní sedačky bychom v nich ale sedět nechtěli. Podobně jako volant, jsou i již zmíněná sedadla čalouněná světlou kůží, kterou doplňují stejnou barvou lakované plasty a dekory v odstínu, jenž pro změnu odpovídá karosérii. Z kupé RC byl převzat tvar středové konzole, stejně jako analogové hodiny mezi výdechy ventilace a touchpad, ovládající multimediální systém. Futuristický nádech dodává interiéru modré LEDkové podsvícení přístrojového panelu i všech ostatních displejů.

Zdroj: Lexus