Lexus RX 450h nyní i ve Velké Británii

Japonská automobilka Lexus představila faceliftovaný model RX 450h také na britském trhu. Zde se bude stejně jako u nás prodávat ve specifikacích SE, Luxury, Premium a F SPORT.

Za vstupní verzi SE zaplatí britský vyznavač velkých hybridů minimálně 44 495 liber včetně daně. Za své peníze dostane exkluzivní litá kola o průměru 18“, audio s devíti reproduktory a kožené čalounění elektricky posuvných sedaček.

Linie Luxury přidává do základu další prvky výbavy, stejně jako vyšší cenu. Nyní zaplatí zákazník (říkejme mu třeba James) minimálně 49 495 liber. Příplatek 5 000 liber se projeví na litých kolech o průměru 19“, předních a zadních parkovacích senzorech, multimediálním systému s 12 reproduktory a podporou DVD nosičů a satelitní navigaci s vlastním pevným diskem. TV tuner tvoří pomyslnou třešinku na dortu.

Mohlo by vás zajímat:  Renault představuje Duster v provedení pickup

James se dal na sport, proto je třeba jezdit v adekvátní linii modelu RX 450h. V tuto chvíli je na místě vypisovat šek na 51 995 liber, za které dostane vše, co je obsaženo v nižších specifikacích. Linie F SPORT je však hlavně o vzhledu, který je vylepšen unikátními litými koly s deseti paprsky a agresivnějším body kitem. Uvnitř James nalezne nové kožené čalounění, sportovní hliníkové pedály, volant F SPORT, černé provedení stropu a head up displej. 

Z Jamese se stal businessman a dostal zálusk na nejvyšší specifikaci Premium. Ta obsahuje vše, co první dvě verze, navíc je však obohacena o head up displej, unikátní kožené čalounění, elektricky otevíratelné střešní okno a prémiové audio Mark Levinson. James utřel slzu po zaplacení sumy 55 495 liber. 

Mohlo by vás zajímat:  Suzuki S-Cross jde do sériové výroby

Nehledě na konečný výběr bude mít James pod kapotou opravdový skvost. Hybridní spojení benzínového šestiválce o objemu 3,5 litru a dvou elektromotorů dá dohromady výkon 220 kW, což dokáže RX 450h rozpohybovat z 0-100 km/h za 7,8 vteřiny. 

Lexus se tváří docela optimisticky k problematice spotřeby paliva. Jemes si řekne, že je průměrný odběr 6,3 l/100 km takřka nemožný, po zhruba 700 kilometrech, které jsem loni s RX 450h najel, vím, že to možné je. 

Mohlo by vás zajímat:  Range Rover Evoque ve speciální edici Sicilian Yellow

Inu, přeji Jamesovi spoustu šťastných kilometrů, ať si vybere kteroukoliv ze čtyř nabízených verzí. Na stránkách magazínu AutoZine se budeme faceliftovanému Lexusu RX 450h podrobněji věnovat zhruba za měsíc, kdy proběhne plnohodnotný redakční test