Lincoln připravuje dvojče Fordu Mustang!

Americká značka Lincoln je luxusní odnoží modrého oválu, neboli Fordu. Bohužel do ledna roku 2012 to neměl Lincoln vůbec jednoduché, a proto musel změnit své priority a na detroitském autosalonu představil koncept luxusního sedanu MKZ. Na výstavišti v New Yorku se poté ukázalo MKZ v sériovém provedení. Podle nejnovějších zpráv plánuje americká automobilka kupé, jež by mělo vycházet z Fordu Mustang.

Ovšem ještě to není oficiálně potvrzené, jelikož záleží, jak si povede nové MKZ na trzích. Krom kupé se ještě ví o tom, že se v zákulisí značky mluví o kompaktním crossoveru s označením MKD a to se musí také dobře prodávat. Pokud zmíněné dva modely nebudou mít úspěch, tak Fordu nezbude nic jiného než Lincoln poslat do automobilového nebe. A zda sedan i crossover uspějí, na konci roku 2015 se dočkáme kupé s pohonem zadních kol pod modelovým ročníkem 2016 nebo 2017, jež bude vycházet z Fordu Mustang. Po kupé by mohly přijít následující modely – MKS, MKX, nový Navigator a SUV na základech Fordu Explorer.

Nové kupé by mohlo mít pod kapotou 2.9litrový šestiválec Ecoboost a nabídne delší rozvor náprav než jmenovaný Mustang. V prvé řadě se odhalí kupé, avšak Lincoln uvažuje ještě o vlajkové lodi s pohonem zadních kol, která bude vycházet z příští generace Mustangu (příchod před rokem 2020).

Komentáře