Lister se pokusí o vytvoření moderní verze Knobblyho

Pokud vám jméno Lister nic neříká, mohli bychom vám ho přiblížit jako tuningového úpravce vozů Jaguar. Právě touto činností je firma proslulá. To ale není všechno. Firma Lister se rozhodla, že vytvoří nový sportovní vůz – tedy spíše upraví starou verzi sportovního vozu, který nese název Jaguar Knobbly.

Kopie slavného vozu

Jaguar Knobbly byl ve své době velice úspěšným vozem, který proslavil například Stirling Moss. Byl vytvořen v padesátých letech, jeho design je nadčasový. Proto se na vzhledu příliš mnoho měnit nemusí. V minulosti došlo doslova ke zkopírování tohoto slavného vozu – bylo vytvořeno celkem deset kopií, které měly jak stejný postup výroby, tak také stejné materiály a barvy jako předloha z padesátých let.

Nová verze slibuje více úprav

Tentokrát se firma Lister sice zaměřuje na opět na vůz Knobbly, jeho pojetí však bude zcela nové. Společnost bude vycházet ze slavné verze z padesátých let, bude však upraven design vozu. Ten sice do jisté míry napodobuje historickou verzi, avšak nemusíte se bát, že půjde o retro vůz. Lister slibuje moderní sportovní vůz se vším všudy.

Jaké budou úpravy nového vozu?

Firma Lister se pouští do úpravy historického vozu. Budou provedeny následující úpravy:

  • nový design,
  • nové materiály (karbonová karoserie),
  • dva oblouky za sedadly,
  • miniaturní větrný štítek, ad.

Co zůstane stejné?

Některé věci zůstanou zachovány. Tak například půjde o oblý tvar masky chladiče a kulaté světlomety, které jsou pro vůz Knobbly typické.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora