Loga automobilek pomohou identifikovat každý vůz. Málokdo ale ví, co vlastně symbolizují

Cars Parked Parking Lot

Znak automobilky je jedním z nejlepších poznávacích znamení, jak přesně určit, se kterým autem máme co do činění. Znaky jsou obvykle v přední a zadní části auta, i když to už nemusí být pravidlem. Právě zde je často nahrazují nápisy. I když logo automobilky zůstane, málokdo do detailu přemýšlí nad tím, co vlastně znamená. Podívejme se na ty nejznámější spolu s jejich významem.

Význam populárních značek

Podívejme se na význam populárních log automobilek, která dobře známe z našich silnic. Například Škoda – významem loga je okřídlený šíp, který symbolizuje pokrok, preciznost a volnost. Mnohem jednodušší je to v případě loga VW. Jde o zkratku dvou písmen, tedy Volkswagen, což znamená lidový vůz. Poměrně zajímavé je potom logo Hyundai. Kromě toho, že se dá přeložit jako „moderní“, jde o siluetu dvou lidí, kteří si podávají ruce.

Mohlo by vás zajímat:  Na silnicích s více pruhy neumí jezdit každý. Řidiči svou neznalostí komplikují provoz

Zajímavý význam přináší ale i logo Toyota. Jeho tvary symbolizují prolnutí dvou srdcí – značky a zákazníka. Také je zajímavé tím, že jednotlivé ovály dohromady skutečně mohou vytvářet písmena TOYOTA, stačí jet po správných liniích. Oproti těmto logům je Ford velmi nudný, jelikož je zde pouze podpis zakladatele, Henryho Forda. Podobně nudně se jeví i logo Kia, které je tvořeno jenom nápisem. V současné době už chybí i typický ovál symbolizující zeměkouli.

Zdroj obrázku: Freepik

Co jste možná nevěděli?

Význam log populárních automobilek máme za sebou. Jsou tu ale i další. Třeba propracované logo Alfa Romeo, které obsahuje červený kříž, symbol města Milán, a dále hada, který požírá maurského muže. Zajímavé je také logo Audi. Čtyři kruhy nesymbolizují pohon 4 kol, jak se mnozí domnívají. Jde o jednoduché znázornění koncernu Auto Union, tedy spojení 4 automobilek.

Mohlo by vás zajímat:  Současný rychlý vývoj elektomobilů odradí od koupě i ty, kteří nad takovým vozem uvažují

Mýty kolují ale i kolem znaku BMW. Střed totiž nesymbolizuje vrtuli, ale vlajku Bavorska. Z prestižních automobilek nezapomínejme na Mercedes. Typická hvězda má přinášet symboliku země, moře a vzduchu. Zajímavou symboliku má i logo Opel. Onen blesk je odkazem na model vozu Blitz, nákladního auta, díky kterému se dokázala automobilka udržet nad vodou.

Zdroj: https://www.carlogos.org/reviews/33-car-brand-logos-and-meanings.html
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora