Loni hit, dnes propadák. Prodeje Dacie klesly o více než 50 procent

O vozech Dacia se povídá mnohé. Obvykle lákají hlavně na cenu, což se následně podepisuje na celkové kvalitě provedení, nebo výbavě která je ve voze dostupná. Ti, co tento vůz mají si většinou nestěžují, jelikož všechny výsměchy zastaví sdělením, že kvalita odpovídá ceně. A to je pravda. Kdo potřebuje obyčejné a levné auto pro přepravu z bodu A do bodu B, jde o ideální volbu.

 Loni velký hit, letos výrazná ztráta

V loňském roce, konkrétně v říjnu roku 2018 byly vozy Dacia velkým hitem. Během tohoto podzimního měsíce se automobilce velmi dařilo a vozy jako Dacia Sandero, Dacia Logan, Dacia Duster nebo také Dacia Dokker či Dacia Lodgy patřily vždy do TOP10 v konkrétním segmentu. Letos je tomu zcela jinak. Meziroční propad zájmu o Dacie byl v říjnu 2019 velmi znát.

Pokles o více než 50 procent

Máme v rukou i konkrétní čísla, a tak můžeme říci, že ve statistikách prodejnosti klesla Dacia z TOP desítky až na 11. místo. Během října bylo zaregistrováno pouze 561 nových vozidel této značka. Její tržní podíl tak činil jenom lehce přes 2,8 procenta. Když porovnáme stejné období loňského roku, byla na tom více než dvojnásobně lépe. Letošní říjen pro Dacii znamenal meziroční pokles o více než 56 procent.

Mohlo by vás zajímat:  Mazda 6 Coupé ve vývoji, stane se soupeřem Audi A5!

Škoda stále dominuje

A jak jsou na tom přední příčky? Jistě nebude žádným překvapením, že stále dominuje Škoda. Opět připomeňme, že vozů Dacia se v říjnu zaregistrovalo 561 kusů. A jak je na tom Škodovka? Ta se pyšní 8 000 novými registracemi. Na druhém místě najdeme Hyundai, který ji však s registracemi 1 626 vozidel na paty rozhodně nešlape. Tomu však výrazně dýchá na záda Volkswagen, kde došlo k říjnu k 1 528 registracím nových vozidel. Pokud vás zajímá pokračování žebříčku, zde je zbývající seznam chybějící do TOP10:

  • Peugeot
  • Kia
  • Toyota
  • Renault
  • Mercedes-Benz
  • Ford
  • Seat

A jedenácté místo má zmíněná Dacia, u které je tento meziroční propad stoprocentně nejvyšší napříč jednotlivými sledovanými automobilkami.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora