Lukáš: Obviňoval jsem pumpaře z podvodu, ale nakonec jsem byl za hlupáka já. Nádrž umí něco, co jsem neznal

Jsou majitelé benzinek podvodníci? Já si to dlouhou dobu myslel. Mé zkušenosti vycházely nejenom z dob minulých, ale i z toho, co se mi stalo. Nikdy jsem nijak výrazně nesledoval, kolik mám v nádrži. Vždy jsem dotankoval plnou, dokud nevynupla tankovací pistole. Až jednou jsem jel na pumpu se skoro prázdnou nádrží. A opět jsem tankoval tak, jak jsem zvyklý. Tedy plnou nádrž.

Počítadlo ukázalo nereálnou hodnotu

Tankoval jsem, dokud nevypnula pistole. Potom jsem tam ještě trochu přidal, zavřel nádrž a vyrazil k pokladně. Zde jsem zaplatil a cestou do auta se podíval na lístek. Množství natankovaných litrů neodpovídalo velikosti nádrže. Ta v mém autě má objem přesně 50 litrů. Já však měla na lístku naúčtováno přes 50 litrů paliva. V tu chvíli jsem si začal myslet, že jsem byl ošizen.

Zdroj obrázku: Pixabay

Obvinil jsem benzínku z podvodu

Vrátil jsem se k pokladně a dožadoval se reklamace. Nakonec se mnou byla moje stížnost sepsána, a dále jsem to řešil i emailem přes centrálu společnosti. Z mého pohledu přece nebylo možné, aby se mi do nádrže vešlo více, než je její kapacita. Začal jsem si myslet, že počítadlo natankovaného paliva je záměrně upraveno tak, aby ukazovalo větší množství benzínu, než si člověk doopravdy vezme. A tímto podvodem pumpa vydělává. Nakonec se ukázalo, že vše bylo jinak.

Nakonec jsem se omlouval já

Několikrát mi bylo odpovězeno, že vše je správné a funkční a tolik jsem skutečně natankoval. Začal jsem se po tom pídit dál a skutečně. Prý je možné natankovat víc, než je objem nádrže. Může za to pracování materiálu, kdy se nádrž mírně roztáhne a tak zvětší svůj objem. A chladné palivo z nádrží u benzínky má zase objem i lehce nižší. Také nelze zapomínat na situaci, kdy se tankuje až po úplný okraj, což je vlastně nad rámec nádrže. A dále, onen deklarovaný objem nádrže nemusí být vždy na decku přesný. Takže výsledek? Nakonec jsem byl za hlupáka já a musel jsem se všem omluvit.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.