Lumma CLR 6 M – Charakternější BMW M6

Nejsem zrovna příznivce tuningu, protože většina firem má tendence své kreace přehánět. Zákazníky určitě mají, ale mně jsou bližší decentnější úpravy, nebo alespoň takové, které sedí k charakteru sériového vozidla. Jedním z takových případů je Lumma CLR 6 M na základě BMW M6.

Německého úpravce Lumma Design mám vůbec rád, protože většina jeho kreací je celkem příjemná na oko. Nikdy jsem v žádné však nejel, nemohu tedy soudit po technické stránce. Co se týče vzhledu Lummy CLR 6 M, výchozí BMW M6 bylo vybaveno řadou aerodynamických prvků. Nové jsou oba dva nárazníky, včetně difuzoru vzadu a spoileru vepředu, stejně jako prahy. Na přední kapotě najdeme karbon, který se objevuje také na krytech vnějších zpětných zrcátek a obvodu ledvinek na masce. Zádi pak dominuje výrazné křídlo, dostupné i v menší velikosti.

Mohlo by vás zajímat:  Porsche modernizovalo Cayenne GTS

Rozšířené rozchody zdůrazňují kola o průměru 21 palců vlastního designu. Nový sportovní výfuk má koncovky o průměru 90 milimetrů a může být objednán se zvukovou klapkou. Lumma Design zapracovala také na výkonu motoru, který je v sériové podobě udáván hodnotou 560 koní. Zvolit můžete jedno ze tří stádií, kdy nejméně CLR 6 M produkuje 630 koní, poté 640 koní a maximum je 660 koní.

V interiéru pak zákazníci naleznou nové potahy z Alcantary a kůže a karbonový dekor. Samotný vnější body kit byl navržen pro vrcholné BMW M6, ale aplikovatelný je také na slabší 650i, 640i a dokonce 640d. Cenu úpravce ve své oficiální tiskové zprávě neuvádí.

Mohlo by vás zajímat:  Dynamické parametry nového Astonu

Zdroj: Lumma Design