luxusní obytný Mercedes-Benz Zetros

Těžký terénní nákladní vůz Zetros byl vyvinutý zejména pro potřeby armády. Samozřejmě je ale k dispozici i civilnímu obyvatelstvu a jeden zakázník se rozhodl upravit jej na luxusní obytný vůz. Obytnou nástavbu vytvořila firrma Hartmann Spezialkarosserien a interiérové vybavení dodala společnost Hünerkopf. Vůz je nyní až do 7. září vystaven na Caravan Show v Düsseldorfu.

Zetros není žádný drobeček, na délku má 5,6 metru a na šířku 2,4 metru. Nástavba je z galvanizovaných plastových panelů o tloušťce 100 mm. Vnitřní prostor můžete rozšířit vysunutím části zdí do prostoru. Obytná část je navíc propojená s kabinou nákladního vozu. Sezení ve tvaru L je umístěno u kuchyňského kouta.v centrální sekci. Hned vedle je oddělená koupelna se sprchovým koutem a toaletou. Vzadu je umístěné lůžko pro dvě osoby. Uvnitře najdete přírodní materiály, kvalitní javorové dřevo, ozdobný kámen nebo kůži. Zábavný multimediální systém má vlastní satelitní anténu a připojení na internet. LED obrazovky jsou v obytné i spací zóně. Ozvučení dodala firma Bose.

Pod kapotou je vznětový řadový šestiválcový motor o objemu 7,2 litru a výkonu 322 koní. Převodovka je automatická šestistupňová. V přírodě se nemusíte bát žádných omezení, můžete vézt 300 litrů pitné vody, 600 litrů nafty, vlastní generátor a systém lithium-ionových baterií napojených na solární dobíjecí systém

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz SL 65 AMG 45th anniversary edition představen

Zdroj: Carscoops