Luxusní sedan není jenom BMW a Audi. Vybrali jsme alternativy do milionu

3

Luxusní sedan. To je kategorie vozů, která má dokázat udělat dojem, která má také zaujmout a má člověka určitým způsobem reprezentovat. Co se dá pořídit v případě, že máte k dispozici zhruba milion korun a zároveň nechcete jít jako všichni ostatní cestou, která znamená koupit si BMW nebo Audi? Podívejte se na naše tipy. A pokud jsme někde milionový limit lehce přesáhli, tak jen proto, že to auto v našem výčtu prostě být muselo.

Volvo S90

Dokonalý luxusní sedan pro toho, kdo nemá zájem vozit své ego v jakýchkoliv přerostlých vozech. Volba pro toho, kdo hledá spíše něco decentnějšího a elegantně vyhlížejícího. Volvo S90 v daném ohledu zaručeně nezklame. Nechybí špičkový bezpečnostní výbava, velmi pohodlná sedadla a kvalitní čtyřválec s dostatečným výkonem. A to vše v obalu spolehlivosti, kterou je Volvo tak známé. Ideální auto pro manažery, kteří na víkend potřebují i dopravní prostředek, ve kterém mohou bez problémů vyrazit na rodinný výlet.

Mohlo by vás zajímat:  Chris Evans pouští do světa část své sbírky

Genesis G80

Korejskými vozy je často opovrhováno, ale rozhodně k tomu není důvod. Stačí se podívat na Genesis G80, který zaujme už na první pohled. Luxusní divize značky Hyundai dokáže nabídnout nejenom elegantní a majestátní vzhled, ale i skvělé pohodlí a mnoho prvků moderní výbavy. Pod kapotou může být motor V6 o objemu 3,8 litru, s výkonem 311 koní. To už je pořádná dávka výkonu, díky kterému si nemusíte užívat jenom pohodlnost a kultivovanost tohoto luxusního sedanu, ale po sešlápnutí plynu lze klidně ukázat, co ve vás je.

Mohlo by vás zajímat:  Austin-Healey 3000 na prodej

Lexus LS600h

Lexus je ve světě automobilismu jasným symbolem prestiže. Jde o luxusní divizi Toyoty, které vozu dává pořádnou dávku své spolehlivosti. K tomu přidejte typický design s výraznou maskou, ale také skvělý komfort, nebo moderní technologie. Lexus LS600h se totiž pyšní hybridním pohonem, který kombinuje elektromotor se spalovacím motorem V8 o objemu 5 litrů. A to je motorizace, která umí divy. Pokud jste fanouškem hybridů, hlavně pro jejich úspornost ve městě, ale i praktičnost na delších cestách, tak vás skvěle vypadající luxusní sedan Lexus LS600h zaručeně nezklame.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora