M-Sport přestavěl Ford Transit Custom

V padesátileté historii Fordu Transit se vedle trojice Supervanů objevilo hned několik sportovně laděných verzí. Ty však měly většinou jedno společné – jednalo se pouze o oku lahodící úpravy, techniky se inženýři dotkly jen hodně okrajově nebo vůbec. A podobný recept stojí bohužel také za tímto Transitem Custom.

Bílá pětimístná dodávka s modrými polepy je výsledkem kooperace mezi firmami Van Sport a M-Sport, přičemž druhá jmenovaná je opravdu ta, podílející se na výrobě rallyové Fiesty WRC. Proto nepřekvapí, že mnoho doplňků karosérie i interiéru je inspirováno právě závodním hatchbackem. Tak například bodykit se čtyřmi koncovkami výfuku v zadním nárazníku nebo střešním spoilerem. Také 18palcová litá kola OZ s pneumatikami Michelin vzdáleně na Fiestu odkazují.

Kabina je celá ručně čalouněná kůží, přičemž sedadla i bezpečnostní pásy oživují černou barvu odstínem modré. Přímo od M-Sportu pochází přístrojová deska s bíle podbarvenými budíky nebo sportovně tvarovaný volant. Na koberečcích je vyšitý znak „Limited edition“. Jedinou funkční úpravou celého auta nicméně zůstává snížený sportovní podvozek Eibach

Zdroj: M-Sport