Majitel malého auta s výkonem 50 koní dokázal najezdit skoro půl milionu kilometrů, teď vůz prodává

Oldtimer 3613868 1280

S každým najetým kilometrem navíc vaše auto nezadržitelně stárne. Nevadí mu ani tak zub času, jako právě ujetá vzdálenost. I proto se při nákupu auta z druhé ruky lidé zajímají spíše o stav tachometrů než o jeho stáří. A s každým najetým kilometrem navíc také musíte o své auto více pečovat. Řada dílů má garantovanou životnost právě v této veličině. Také olej byste měli měnit po určitém počtu kilometrů, ať už motorový, nebo ten v převodovce. A obecně platí, že kvalitní a výkonnější auta toho vydrží více.

Mohlo by vás zajímat:  Podcenit přípravu auta na dovolenou se nevyplácí, tyto věci je dobré nezanedbat

Malá, ale odolná

Tuhle obecnou pravdu se ovšem rozhodl postavit na hlavu majitel maličkého a často vysmívaného auta Fiat Panda. Ten se se svou hranatou Pandou, která mnoha lidem připomíná tvarem spíše krabici než oblíbenou medvědovitou šelmu, najel obdivuhodných 448 923 km. Takový výkon byste asi očekávali spíše od nějaké závoznické dodávky nebo manažerského auta, které je využíváno k dlouhým služebním cestám. Ale Panda tímhle výkonem ukázala, že je sice malá, ale pěkně odolná.

Mohlo by vás zajímat:  Nabíjení elektromobilu v domácích podmínkách je rizikové z hlediska elektroinstalace a požáru
Zdroj obrázku: pixabay.com

Fiat Panda

Majitel malého Fiatu, který je zřejmě ve své kategorii rekordmanem, se odolností svého auta s výkonem pouhých 50 koní pochlubil na sociálních sítích. A navíc ho nabídl k prodeji. Za neuvěřitelných 4 400 euro, tedy přibližně 115 000 korun. To je pochopitelně za malé třicet let staré auto s takovým počtem najetých kilometrů úplně nesmyslná cena.

Je však možné, že tento majitel není jediným, komu Panda slouží tak spolehlivě. Italská automobilka tyto malé osobní vozy totiž nepřetržitě vyrábí už dlouhých čtyřicet let – první Panda sjela z výrobní linky v roce 1980. Pokud si Fiat Panda koupíte dnes, model v základní výbavě vás vyjde na necelých 300 tisíc korun. Její základní specifikace pak bude:

  • Motor: hybridní tříválec 1.0 FIREFLY s výkonem 70 koní
  • Maximální rychlost: 155 km/h
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 14,7 s
  • Zavazadlový prostor: 225 l
Zdroj: link-motors.com, Autorský text
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora