Majitelé spalováků parkují raději co nejdál od elektromobilů. Mají k tomu dobré důvody

Nesnášenlivost mezi majiteli aut se spalovacím motorem a mezi majiteli elektromobilů může mít mnoho podob. Často si obě skupiny nemohou přijít na jméno, někdy si dělají naschvály a jindy mají zase obavy. To se týká například parkování. Mnoho majitelů aut s naftovým nebo benzinovým motorem má obavy parkovat vedle elektromobilu.

Radši jiné parkovací místo

V minulosti, kdy byly vozy jenom na benzín, naftu a okrajově na plyn, nikdo moc neřešil, kde zaparkuje. Často se bralo v potaz jenom to, aby se auta nepoškrábala. S nástupem elektromobility je to ale jiné. Mnozí se doslova bojí zaparkovat vedle elektromobilu. Mají k tomu řadu důvodů a toto jsou ty nejčastější.

Riziko požáru

Ano, elektromobily mohou vzplanout, to ví každý. A to nejenom při dobíjení. Problémem je především hašení, které není tak jednoduché. Mnoho lidí má v souvislosti s elektromobily strach právě z toho, že mohou chytit. A proto vedle nich neparkují. Jde však o zbytečné obavy, jelikož rozhodně nejsou zvýšeným rizikem. A to ani při dobíjení.

Zdroj obrázku: Freepik

Možnost odtahu

Na řadě míst mají elektromobily vyčleněná místa. Obvykle jsou doplněna také nabíječkou. Málokdy je jasné, kolik míst je vlastně pro elektrická vozidla vyčleněno a jak se počítají. Majitel spalováku radši zaparkuje vůz jinam, protože nechce riskovat případný odtah jen proto, že stojí na vyhrazeném místě. Ne všechna parkoviště jsou totiž dokonale a perfektně značena a někdy může dojít k chybnému výkladu a pochopení.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen vozy s manuálem. Mnozí jsou schopni zničit i automatickou převodovku během chvíle

Obavy z poškození

Ne, že by majitelé elektromobilů byli více bezohlední než jiní. To patrně ne. Ale je třeba brát v potaz manipulaci s kabely. Jsou často dlouhé, neforemné, někdy i těžké. Při jejich odpojování nemusí být nic výjimečného, že majitel elektromobilu zavadí o karoserii vedlejšího auta. To logicky mnozí nechtějí radši ani riskovat a raději si najdou parkovací místo jinde, kde nikdo nenabíjí.

Zdroj: https://www.easyparkgroup.com/news/the-future-of-european-parking-demand-for-electric-cars-and-free-parking-spots/