Malý a levný, to je plánovaný elektromobil od Volkswagenu. Uchytí se?

Automobilka Volkswagen plánuje cenově dostupný elektromobil. Pro mnoho lidí je naprosto nereálné koupit si elektrický automobil, proto se automobilka rozhodla doplnit sortiment o malý kompaktní vůz na elektrický pohon, který bude cenově mnohem dostupnější. Výrobce se také domnívá, že pokud budou elektromobily stát stejně jako auta se spalovacím motorem, dostanou se více mezi lidi.

MEB

Nový elektromobil bude zástupcem nové generace vozidel s univerzální modulární platformou přímo navrženou pro vozy s elektrickým pohonem. Ta umožňuje uložení akumulátorů pod podlahu vozidla. Navíc disponuje hladkou podlahou bez střední výztuhy.

Univerzální podvozek MEB a zadní pohon
Na flexibilní elektrickou platformu MEB pravděpodobně posadí karosérii blížící se modelu T-Cross, podle něhož bude nejspíše inspirován i název ID Crozz. Po vzoru konkurenčních vozů Kia Niro nebo Hyunadai Kona se předpokládá pohon jedné nápravy a to zadní.

Malý ale šikovný

Kapacita akumulátorů by měla být v základní verzi 48 kWh a dle testů by dojezd na jedno nabití měl dosahovat minimálně 330 kilometrů. Vzhledem k velikosti, hmotnosti a nízkému výkonu se takový model jeví jako šikovný společník. I přes malé rozměry automobilka slibuje komfort srovnatelný s vozy vyšších tříd.

Výroba je plánovaná na rok 2020 a měla by probíhat v jednom z upravených závodů na výrobu elektromobilů pravděpodobně v Emdenu.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora