Manhart upravil dle své libosti BMW M6

Nedávno jsme Vám přinesli informace o přestavbě Mercedesu A 45 AMG a dnes to bude podobné, jelikož zůstaneme u velkých čísel na německém území. O rozruch se postarala společnost Manhart, s připravovanou nabídkou pro BMW M6 Coupe, která navazuje na kolekci představenou v dubnu letošního roku.

Tuningový balíček pro úpravu exteriéru je založen z větší části na uhlíkových vláknech. Karbonový set zahrnuje kapotu s otvory pro lepší chlazení motoru, aerodynamicky funkční spoiler předního nárazníku, zadní difuzor a nesmí chybět ani karbonové zadní křidélko. Stejný materiál pokryl i zpětná zrcátka.

Na první pohled také zaujmou kola Concave ONE ve velikosti 21″ obutá do pneumatik Michelin Pilot Super Sport. Úpravce Manhart nezapomněl ani na podvozek, který vylepšil plně stavitelným kitem od společnosti KW varianta 3, který byl následně doladěn přesně pro potřeby M6.

Nyní k avizovaným velkým číslům. BMW M6 Coupe je v základu vybaveno osmiválcem o objemu 4.4 litru. Ten ale úpravci v žádném případě nestačil a pro své potřeby jej vybavil rovnou performance kitem stage 4! Ten se postaral o nárůst výkonu z původních 560 koní a 680 Nm točivého momentu na dech beroucích 743 koňských sil a 953 Nm.

Díky tomuto masivnímu vylepšení zvládne M6 z 0 na 100 km/h za pouhých 3,8 vteřiny a z 0 na 200 km/h mu to trvá jen 6,3 vteřiny. Jak sám Manhart říká, jejich BMW M6 to zvládne z 80 km/h na 250 km/h za pouhých 12.4 vteřiny a pak dále zrychluje až na maximální rychlost 320 km/h. Chcete ho předjet? Nezkoušejte to.

Zdroj: Manhart

Komentáře