Martin Tolar: Jaro budiž pochváleno!

Loni touhle dobou jsem měl hluboké deprese. Zima byla v opojném řádění a odmítala vyklidit své pozice. A já při tom trpěl. Vstávat za tmy, probrodit se rozsolenou břečkou k autu, jet opatrně a obezřetně, vystoupit z něj sotva se prohřeje a jít do zaměstnání. Totéž zopakovat večer. Zkrátka nějak celý den přečkat a ulehnout. Oč mučivější bylo čtení o automobilových radovánkách, oč trýznivější zkažené počasí při každém volnu, oč nedočkavější vyhlížení nové sezony a spřádání plánů.

A že se celkem zadařilo. Povedlo se mi můj vůz doladit dle většiny plánů. Povedlo se i pokročit v úpravách a opravách toho druhého. Dokonce i torzo třetího dárce orgánů začalo mizet. Pracoval jsem i na svém řízení. Nejen, že jsem dospěl k prokazatelnému zlepšení (například dle času potřebnému k průjezdu určitého úseku), ale i pocitově to začalo být lepší. Dotáhl jsem také svůj plán zkusit si nějaký závod na amatérské úrovni. Když se nová zima zeptala, mohl jsem bilancovat s uspokojením, že loni to nebylo špatné.

Mohlo by vás zajímat:  Vybíráte slušnou ojetinu do 100 000 Kč? Podívejte se na vhodné kandidáty

No, zima, letošní zima připomínala leccos, ale ne nejchladnější období roku. Sněhu u nás moc nenapadlo, námrazu jsem také novou škrabkou sundávat nemusel, takže bych vlastně měl být rád. Pravda, sice o nějakém blbnutí na sněhu, vyjma jednoho rána s neochotnou čtyřkolkou, nemohla být řeč. I ten slalom na sněhu se nakonec nepořádal. Ale krátká zima znamená, že nová sezona by mohla být delší. Takže jsem spokojen.

NE! Ne, ne a ne. Nemohu být spokojen, protože je to špatný rok. Kvůli všemožným povinnostem prostě nedocením, že se počasí zlepšilo. A když už výjimečně to volno mám, tak si to svatý Petr rozmyslí a opět sluníčko někam schová. Což o to, zákony schválnosti jsou nedílnou součástí života. Vždyť tyto situace nastávají po celý rok. Já měl ten čas loni. Loni, kdy petrolhead ve mně musel nuceně vyspávat takřka do dubna. Mám zkrátka pocit, že ten oktanový bůh nahoře si ze mě tropí žerty. Vypadá to, že si budu muset přeorganizovat pracovní a studijní povinnosti, přeci si ty zážitky nenechám vzít. Až se mě zase zima zeptá, chci letošek opět shrnout pozitivně.

Mohlo by vás zajímat:  Tato automobilka změnila název. V češtině zní vulgárně

A jak vypadá Váš začátek sezony? Daří se Vám dle představ? Už týráte motory a trápíte brzdy? Už přezouváte na tiché letní gumy a dolíváte žlutou směs do ostřikovačů? Nebo ještě opatrně vyčkáváte, zda se ta studená potvora přeci jen nevrátí. Pokud máte šanci užít si trochu toho benzínového šílenství provázeného tradičním jarním opojením z nové sezony, neváhejte. Mohli byste si to napřesrok v případném rekordně studeném dubnu vyčítat.

foto:pbase.com