Maserati a jeho vyjádření směrem k eletromobilitě. Co automobilka říká?

Pro automobilku Maserati je spalovací motor klíčový, a to i přes současný trend elektrifikace všech vozů. Tvrzení, že nikdy nepřejde na elektromobily je poněkud odvážné, vezmeme-li v potaz poslední výsledky hospodaření firmy. Objednávek na vozy Maserati je velmi málo, za první měsíce tohoto roku se prodalo o 41 % méně aut než loni ve stejném období. Také meziročně se jedná o pokles – o 28 %.

Spalovací motory – navždy

Šéf automobilky Harald Wester se nechal slyšet, že Maserati se z červených čísel brzy dostane. A i když automobilka plánuje zavedení hybridních i elektrických motorů, spalovací motory budou v nabídce značky podle Westera vždycky. Zákazník Maserati totiž potřebuje „jejich čistokrevné emoce“. Hafale Wester dále dodává, že za nezájmem zákazníků je nízké povědomí o produktech Maserati. Tak například SUV Levante zná pouze 22 % zákazníků.

Elektrifikace NIKDY

Toto slovo Hafale Wester skutečně použil v souvislosti s elektrifikací vozu. Proč ale nelze tak úplně brát toto tvrzení šéfa Maserati vážně?

  • Je možné, že Evropská unie postaví spalovací motory mimo zákon.
  • Prodeje v Evropě i Americe jsou velmi nízké, elektrifikace by to mohla napravit.

Prodeje v Evropě a Americe dosahují v současné době něco kolem jednoho tisíce kusů za měsíc. V minulosti se prodávalo asi 80 tisíc vozů za rok po celém světě, takže je jen otázkou, zda se to automobilce podaří v následujících období dohnat.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora