Maserati Ghibli 2013 – testování začalo!

Nedávno italská automobilka s trojzubcem ve znaku oznámila, že nový crossover ponese název Levante a připravovaný malý sedan v portfoliu pod Quattroporte se bude jmenovat Ghibli. A právě v těchto zimních dnech se v severním Švédsku testuje a důkazem toho jsou i špionážní fotografie.

Ty zobrazují zamaskovaný prototyp v podobném duchu, jako se testovala nová generace Quattroporte. Na první pohled se zdají obě vozidla stejně dlouhá, ale při blízkém prohlédnutí snímků zjistíme, že plánovaný Ghibli je o něco kratší a to zejména díky menší zadním dveřím. V automobilce Maserati je tento model znám pod pracovním kódem M157 a bude mít modifikovaný podvozek z Chryslera 300. Od americké značky získá i spoustu technologií.

Mohlo by vás zajímat:  Ferrari odhalilo nástupce modelu Enzo

V motorovém prostoru se ocitne určitě 3.5-litrový šestiválec Pentastar o výkonu 375-400 koní. Ovšem nebude chybět ani osmiválec od Ferrari, jež se nabízí i v novém Quattroporte, kde nabídne 523 koní. Obě motorizace budou spjaty s osmistupňovým automatem ZF. Nové Maserati Ghibli se představí v průběhu příštího roku.

Fotogalerie: carmagazine.co.uk, worldcarfans.com