Maserati MC12 v aukci na eBay

Koupě kvalitní ojetiny je snem snad každého motoristy. Stav karoserie, počet ujetých kilometrů, servisní knížka a cena jsou hlavní faktory, které ovlivňují náš úsudek. Co když Vám ale řeknu, že se na eBay objevila aukce z říše snů? K bezchybnému stavu karoserie se přidává nízký počet ujetých kilometrů a především neuvěřitelná exkluzivita. Modelu, který mám na mysli, bylo totiž vyrobeno jen 50 kusů

Dobře, beru. O jaký vůz se jedná, jste si přečetli již v nadpisu. Tato zpráva si však doopravdy zaslouží všeobecnou pozornost. Maserati MC12 se totiž vyrábělo jen v letech 2004 a 2005 v celkovém objemu 50 kusů. Pokud však čekáte, že cena vozu po letech klesla, jste na omylu. Zatímco tenkrát se MC12 prodávala za nějakých 860 000 eur, pro dorovnání ceny tohoto kousku budete muset sáhnout do kapsy hlouběji. Vyvolávací cena je totiž 1,1 milionu eur.  

Stav vozu je přitom velice exkluzivní. Počet ujetých kilometrů nepřekročil číslo 2000 a můžete si být jisti, že se po celou dobu s vozem zacházelo v rukavičkách. 

Mohlo by vás zajímat:  Maserati Quattroporte se představilo v Detroitu

Maserati MC12 vychází z ikonického Ferrari Enzo (F60). Těch bylo ale nakonec vyrobeno 400, což staví Enzo v rámci exkluzivity na trochu jinou kolej. Před zadní nápravou je umístěn šestilitrový dvanáctiválec s úhlem sevření válců 65°. Maximální výkon 630 koní je o 30 nižší než u Enza, zrychlení z 0-100 km/h za 3,8 vteřiny není mezi supersporty úplně běžná hodnota ani dnes. Maximální rychlost vozu je 330 km/h. Je však k zamyšlení, zda se každý z 50 vyrobených kusů v rukou svých majitelů k této hodnotě alespoň přiblížil.   

Informace na závěr: jedno Maserati MC12 již v České republice je. Pravděpodobnost, že by se dva kousky z padesáti setkaly na jednom parkovišti, je však více než mizivá.

Zdroj: Carbuzz.com přes Worldcarfans.com