Maserati Quattroporte se představilo v Detroitu

Po prvním představení designunásledném odhalení motorů se velký sedan Quattroporte od Maserati konečně ukázal i na veřejnosti. Toto štěstí postihlo obyvatele Detroitu, protože právě zde se Quattroporte představilo. 

Designově se jedná o směs odcházejícího Quattroporte se stylem kupé GranTurismo. Viditelné je to v přední části, kdy se téměř nezměnila poloha a velikost masky s trojzubcem, ale naopak přibyla světla ve stylu zmiňovaného kupé, ale i na zadní části, kdy skladba světel nápadně připomíná právě GranTurismo. Podobná je taktéž chromovaná lišta.

Mohlo by vás zajímat:  Lumma CLR 6 M - Charakternější BMW M6

Interier modelu je na první pohled naprosto odlišný než u předchůdce. Tato domněnka se potvrdí i na pohled druhý. Středovému panelu dominuje velká dotyková obrazovka multimediálního systému Maserati Touch Control. Sympatické je, že budíky zůstaly nadále analogové. Nový je také volant nebo okolí výdechů ventilace se stylovými hodinami. Kromě nového designu se dají očekávat taktéž ještě kvalitnější materiály a hlavně lepší kvalita zpracování, která byla terčem velmi časté kritiky.

Rozměrově je Quattroporte pořádný macek. Aby také ne, když na délku má 5263 mm. Na šířku zabere sedan skoro dva metry (přesně 1948 mm) a rozvor náprav 3170 mm také není jako z malého auta. Oproti odcházejícímu Quattroporte má novinka o 80 litrů větší kufr (450 vs. 530 litrů), ale nižší hmotnost o asi 100 kg. 

Mohlo by vás zajímat:  Aston Martin DB2/4 na prodej

Roli základní jednotky pod kapotou dostal třílitrový šestiválec o výkonu 410 koní. S ním zrychlí Quattroporte za 4,9 sekundy a dosáhne maximální rychlosti až 285 km/h. Silnější jednotkou je osmiválec 3.8 s dvojitým přeplňováním o výkonu 530 koní. S ním zrychlí Quattroporte za 4,7 vteřiny a dosáhne maximální rychlosti až 307 km/h. Oba motory jsou spojeny s 8-mi stupňovým automatem a pohonem zadních kol. Slabší šestiválec však na přání můžete mít i s pohonem všech čtyř kol

Prodej nového sedanu se rozběhne asi v polovině roku. Na základní cenu si pak musíme ještě pár týdnů počkat. 

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet Corvair na prodej