Maskovaných policejních aut se není třeba bát. Poznat je zvládne každý

Klasické policejní auto musí na první pohled poznat každý. Má výrazné polepy, na střeše majáky a často disponuje dalšími doplňky, podle kterých je jasné, že se nejedná o běžný civilní vůz. Policie však využívá i vozy maskované, které na první pohled opravdu vypadají jako civilní – nemají ani majáky, ani polepy. Mnoho řidičů se jich bojí, ale často zbytečně. Poznat takové auto není až tak složité.

Jede podezřele

Civilní policejní vozy, nebo chcete-li maskovaná policejní auta, často jen čekají na svou kořist. Takovou, která je ve vyšší rychlosti předjede. A v tu chvíli zapnou majáky a vyráží za hříšníkem. Identifikace maskovaného policejního auta může být poměrně jednoduchá. Pokud uvidíte vůz, který jede až podezřele pomalu, doslova se táhne za kamionem, když místa k předjetí je dost, zbystřete. Může se jednat právě o policejní hlídku, která čeká na svého silničního piráta.

Stojí u vozovky

Zdá se vám, že vidíte auto, které podezřele stojí u vozovky a nic se kolem něho neděje? Tak zbystřete. Možná to není běžná zastávka řidiče, který se chtěl jenom vymočit, protáhnout nebo si potřebuje zavolat. Velmi často může jít právě o maskovanou policejní hlídku, která čeká na hříšníka, za kterým by mohla vyrazit a pokutovat ho. Zvláště v ČR, kdy jsou benzínky na každém kroku, není moc běžné, že by vozy zastavovaly třeba na autobusových zastávkách nebo na vjezdech na polní cesty. Když tam auto uvidíte stát, možná v něm sedí policie.

Mohlo by vás zajímat:  Mýty o palivech v zimě stále kolují. Mnozí proto utrácí za úplné zbytečnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Má identifikační znaky

Existují různé databáze registračních značek, které vám pomohou odhalit maskované policejní auto. Lustrovat je za jízdy však není úplně ideální. A pamatovat si je všechny zvládne jen málokdo. Je proto lepší všímat si drobných identifikátorů. Velmi často to jsou majáky umístěné nahoře za zadním sklem nebo vpředu v oblasti stínítek.

Mnohdy si lze všímat i toho, že autu řada věcí chybí. V policejních nenajdete různé ozdoby pověšené na zrcátku, nebudou zde třeba dětská stínítka, na zadním platu obvykle nebude pohozených mnoho zbytečností. I takto lze poznat, že v autě cestují policisté a ne rodina.

Zdroj: https://www.motorbiscuit.com/how-to-spot-unmarked-police-cars-with-pictures/