Máte elektromobil? Můžete si vyměnit značku

2

Vlastníte elektrifikované auto? Pak si můžete požádat o novou registrační značku, která jasně ukazuje, že máte ve vašem autě zakomponovanou elektriku. Značka bude dokonce zdarma, tak to určitě nikdo neodmítne. A dokonce ani nebudete muset čekat dlouhou dobu, úřady vám ji vydají do 15 dnů.

Nová značka, nové výhody

Novou registrační značku nebudete mít jen na okrasu, plynou z ní určité výhody. Stát samozřejmě chce snižovat emisní normy, a proto podporuje majitele, tak, že snovou značkou budete mít možnost v Praze parkovat v modrých zónách bezplatně a také až se spustí elektronické dálniční známky, nebudete si muset žádnou kupovat. Značka bude, jako dosud, ze sedmi znaků:

  • Začátek na EL
  • Poté 5 číslic
Mohlo by vás zajímat:  Zimní pneumatiky mohou vydržet o několik sezon déle. Stačí nedělat několik zbytečných chyb

Bude to skutečně fungovat?

Je pěkné, že stát chce takto ulehčit majitelům těchto vozů, nicméně lze předpokládat, že ne na dlouhou dobu. Za prvé musíme zmínit to, zda s přibývajícím počtem elektrifikovaných aut skutečně dojde ke snížení emisí a za druhé, kdyby všichni nemuseli platit, žádné poplatky, tak to by se postupem času státu také asi moc nelíbilo. Nicméně výměna značky není povinná, nýbrž dobrovolná. Nechali byste si ji také vyměnit? V současné době jezdí po našich silnicích 1300 takových aut a vláda chce do roku 2020 celkem 5000 elektrifikovaných aut. To je za rok, nicméně ceny jsou stále vysoko a běžní smrtelníci dají možná přednost spíše novému Trabantu za bezmála 100 000Kč. Na jízdu do práce a z práce by jistě stačil.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora