Máte elektromobil? Můžete si vyměnit značku

Vlastníte elektrifikované auto? Pak si můžete požádat o novou registrační značku, která jasně ukazuje, že máte ve vašem autě zakomponovanou elektriku. Značka bude dokonce zdarma, tak to určitě nikdo neodmítne. A dokonce ani nebudete muset čekat dlouhou dobu, úřady vám ji vydají do 15 dnů.

Nová značka, nové výhody

Novou registrační značku nebudete mít jen na okrasu, plynou z ní určité výhody. Stát samozřejmě chce snižovat emisní normy, a proto podporuje majitele, tak, že snovou značkou budete mít možnost v Praze parkovat v modrých zónách bezplatně a také až se spustí elektronické dálniční známky, nebudete si muset žádnou kupovat. Značka bude, jako dosud, ze sedmi znaků:

  • Začátek na EL
  • Poté 5 číslic

Bude to skutečně fungovat?

Je pěkné, že stát chce takto ulehčit majitelům těchto vozů, nicméně lze předpokládat, že ne na dlouhou dobu. Za prvé musíme zmínit to, zda s přibývajícím počtem elektrifikovaných aut skutečně dojde ke snížení emisí a za druhé, kdyby všichni nemuseli platit, žádné poplatky, tak to by se postupem času státu také asi moc nelíbilo. Nicméně výměna značky není povinná, nýbrž dobrovolná. Nechali byste si ji také vyměnit? V současné době jezdí po našich silnicích 1300 takových aut a vláda chce do roku 2020 celkem 5000 elektrifikovaných aut. To je za rok, nicméně ceny jsou stále vysoko a běžní smrtelníci dají možná přednost spíše novému Trabantu za bezmála 100 000Kč. Na jízdu do práce a z práce by jistě stačil.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen Golf se stal japonským autem roku!