Máte rádi Mustangy? Budete ho moci mít s elektrifikovaným motorem

V dnešní době se čím dál více aut objevuje s elektrickým pohonem, případně hybridem, vyžadují to přísné emisní limity, které jsou stále více a více vyžadovány po výrobcích aut. V budoucnosti se tak můžeme setkat s variantou, že elektrifikovaný motor může mít i taková legenda, jako je Ford Mustang. Podle dostupných informací chystá automobilka Ford hybridní pohon v kombinaci 5 litrového osmiválce s dvěma elektrickými motory.

Proč to nemusí vyjít?

Ne všechno, co si automobilka vymyslela a nechala patentovat, se stane skutečností. Osmiválec s dvěma elektrickými motory není do malého kupé zrovna vhodnou variantou. Důvody, proč by to ale nemuselo, jsou:

  • osmiválec je sám o sobě dost těžký, a zabere dost místa
  • dva elektromotory navíc znamenají záběr dalšího místa, včetně baterií
  • Tato kombinace by byla vhodná spíše pro větší auto, než je kupé

Uvidíme tedy jak celý koncept, který si automobilka nechala patentovat, dopadne. Takové osobité kupé by spíše potřebovalo lehčí a lepší 6 válec. Nemyslíte?

Elektrifikace u Mustangu se určitě dočkáme, ale jaké?

Ford Mustang určitě nezůstane pozadu. Vzhledem k informacím, které zveřejnil Ford, že do roku 2022 bude nabízet 16 elektromobilů a 22 hybridů, je pravděpodobné, že se s nějakým elektrifikovaným motorem u Mustanga se určitě dočkáme, nicméně již zmíněný osmiválec to pravděpodobně nebude. Který motor byste ve sporťáku uvítali vy?

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora