Mazda 3 chystá novou verzi. Bude také pro Evropu?

Ohledně nové verze Mazdy 3 jsou samé otazníky. Japonská automobilka má pravděpodobně připravovat sportovní verzi. Má se tak jednat o čtvrtou generaci modelu 3. Jestli je tomu skutečně tak, není jisté, stejně jako to, kdy má být představena. Často se v tomto kontextu zmiňuje rok 2021, do kterého by měla být nová Mazda uvedena na trh. Jestli však bude představena také v Evropě, je nejisté.

Nová generace Mazdy 3

Není tomu tak dávno, co byla představena nová generace modelu 3. Ta měla následující parametry:

  • Zážehový dvoulitrový motor SkyActiv-X181,
  • Výkon se zatím neudává, pravděpodobně ale 133 kW (nebo SkyActiv-G122 s výkonem 90 kW).

Sportovní Mazda 3

O vývoji čtvrté generace Mazdy 3 hovořil na autosalonu v Austrálii sám programový manažer modelu, Kota Beppu. Ten uvedl, že by rád zasedl za volant vysoko výkonové verzi kompaktní Mazdy. A dodal, že pro danou věc udělá maximum. Toto tvrzení prolétlo automobilovým světem rychlostí blesku. Avšak automobilka toto tvrzení nepotvrdila – i když vývojové základny v USA, Japonsku a Austrálii tuto koncepci neoficiálně potvrzují.

Jaké má mít sportovní Mazda 3 parametry?

To je samozřejmě také nejisté, stejně jako celá existence tohoto vozu. Beppu by nejraději zvolil čtyřválcový motor o objemu 2,5 litru, který nabízí výkon 247 koní (182 kW). Programový manažer také uvedl, že by bylo vhodné spojit novou generaci Mazdy 3 s pohonem na všechna kola.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Seat zvedá prodeje, tahounem je Ibiza, Leon i Toledo