Mazda 6 Coupé ve vývoji, stane se soupeřem Audi A5!

Japonská značka Mazda ukázala novou generaci „šestky“ vůbec poprvé na moskevském autosalonu, ale asi měsíc poté se představila veřejnosti na pařížském výstavišti a to i v provedení kombi. Bylo zjištěno, že v budoucnu se očekává také ostré MPS, verze s pohonem všech kol a možná taky kupé. Ale nyní můžeme s jistotou říci, že automobilka počítá s třídveřovým kupé a momentálně se vyvíjí.

Prozatím není naplánován blíže termín premiéry, ale nový derivát by se měl odhalit během roku 2014 a stát se tak členem současné „rodiny“, kterou tvoří sedan a kombi. V přiložené galerii se můžete podívat na vskutku povedené ilustrace chystané varianty. Na autosalonu v Moskvě programový manažer, Hiroshi Kajiyama, prohlásil: „Model CX-5 zesílil pozici značky a 6 Coupé půjde v jeho krocích“. Čtyřmístné kupé bude mít jako hlavního konkurenta ingolstadtského zástupce – Audi A5.

Podle britského zdroje AutoExpress bychom se mohli dočkat možná i Mazdy 6 Coupé MPS, ale prozatím se neví, jaký motor by byl použit pro výkonnou verzi. V současné době je v „šestkové řadě“ nejsilnějším motorem 2.2-litrový turbodiesel o výkonu 173 koní. Původní Mazda 6 MPS z roku 2006 měla 2.3-litrový přeplňovaný benzínový motor s výkonem 257 koní a pohonem všech kol.

Mohlo by vás zajímat:  Japonský magazín přinesl první snímek s novou Mazdou3

U nového MPS se počítá také s pohonem všech kol od modelu CX-5 a benzínovým 2.0 SkyActiv-G s vyladěným výkonem okolo 260 koní. V roce 2014 očekávejme teda klasické kupé a o pár měsíců později možná i ostré kupé MPS.

Fotogalerie: AutoExpress.com, theophiluschin.com