Mazda CX-3 – konkurent pro Juke na cestě!

Japonská automobilka Mazda chystá zřejmě další model do řad crossoverů. Po představení modelu CX-5zmodernizovaní CX-9 přichází v úvahu i městské malé SUV, jež bude vycházet z nové generace Mazdy 2. Není to zatím oficiálně potvrzené, ale další zástupce crossoverů ponese název CX-3.

Zmíněná CX-3 dorazí zřejmě v roce 2014 a připojí se tak k nové generaci Mazdy 3, MX-5 a Mazdě 1 – čerstvému konkurentovi pro Volkswagen Up!. Po uvedení na trh se stane CX-3 konkurentem pro Nissan Juke nebo Ford Ecosport a samozřejmě crossover chce být nejúčinnějším a nejlepším po stránce jízdních vlastností v daném segmentu. Není tajemstvím, že i nová CX-3 bude disponovat technologiemi SKYACTIV a nabídne nízkou hmotnost či skvělý podvozek.

Mohlo by vás zajímat:  Borgward vstává z popela

Pod kapotou se objeví nový 1.6litrový dieselový motor s opravdu nízkými emisemi a dále také 1.3litrový přeplňovaný benzínový čtyřválec. Poháněna budou pravděpodobně pouze přední kola, ale možnosti jsou i všechna kola, záleží na rozhodnutí samotné automobilky. Stejně jako CX-5, tak i CX-3 dostane ten správný cit z roadsteru MX-5. To znamená, že řízení i převodovka budou nastaveny na zpětnou vazbu.

Britský zdroj AutoExpress vytvořil povedenou ilustraci CX-3, na které je k vidění, že maska a plasty budou použity z CX-5 a ostré světlomety pochází zase z Mazdy 6. Inženýři japonské značky pracují i na chytrém zlepšováku – sklápění zadních sedadel pomocí stisknutí tlačítka. Premiéra se má odehrát začátkem roku 2014 a cena v Anglii by měla startovat na částce 13.000 liber (cca 406 000 korun).

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz GLE v Jurském parku