Mazda decentně omladila MPV 5

Mazda 5 rozhodně nepatří k prodejním hitům ani v rámci své kategorie ani v rámci své značky. Přesto Mazda dala přednost decentní modernizaci před nějakou radikální. 

Ona modernizace je tak decentní, že normální člověk, který se neorientuje v nabídce Mazdy, nemá šanci změny poznat. MPV dostalo pro nový modelový rok zrcátka s integrovanými LED blinkrytři nové barvy – červená Zeal, černá Jet a šedá Meteor. Tolik změny zevnějšku. 

Interiér se chlubí novým čalouněním sedadel, klavírním lakem na přístrojové desce a osvětlením schránky před spolujezdcem. Seznam standardní výbavy rozšířila přípojka USB, seznam příplatků pak parkovací kamera vzadu a vnitřní zrcátko s automatickým zatmavováním. 

Technika se nezměnila – v nabídce je stále trojice motorů (1.8 MZR, 2.0 MZR a 1.6 MZ-CD). Mazda však uvádí, že díky nahrazení klasické rezervy sadou na opravu pneumatik snížila hmotnost vozidla a tím pádem také spotřebu. 

Kdy se upravená Mazda 5 dostane do prodeje zatím automobilka neuvedla, dle rozsahu změn to ale bude bez nějakých větších fanfár.