Mazda MX-5 GT míří do Goodwoodu

Japonská automobilka Mazda zveřejní na nadcházejícím festivalu rychlosti v Goodwoodu svůj nejnovější koncept MX-5 GT.

Tato Miatka s dokonalým oranžovým lakem by se měla stát silniční specifikací závodního speciálu, který se pravidelně účastní okruhových šampionátů kategorie GT4. V tomto případě ovšem bohužel nemůžeme čekat výkony nad 200 kW. Koncept je poháněn atmosférickým zážehovým čtyřválcem o zdvihovém objemu 2,0 litrů o výkonu 153 kW (205 koní), což oproti současným verzím znamená nárůst výkonu o velmi slušných 45 koní. Na další technické specifikace si musíme počkat až na oficiální odhalení konceptu.

Mohlo by vás zajímat:  Caterham brzy odhalí Velkého bratra!

Do té doby se můžeme těšit z pohledu na opravdu atraktivní design karoserie. Základem je již výše zmíněný oranžový lak, ke kterému kontrastuje body-kit z uhlíkových vláken. Nemůže tedy chybět nový přední nárazník s lízátkem, nástavce blatníků a prahů či zadní difuzor s centrálně umístěnou dvojitou koncovkou sportovního výfukového systému.

Automobilka chce na festivalu rychlosti sledovat především reakce návštěvníků na tento koncept. Z toho se dá usoudit, že uvažuje o skutečné sériové výrobě a vše tedy záleží pouze na zájmu motoristický fanoušků a potenciálních zájemců. Za sebe můžu říct, že tuto verzi Miaty bych na silnicích chtěl potkávat klidně každý den.  

Mohlo by vás zajímat:  BBC suspendovala Jezzu