Mazda představila koncept velkého crossoveru

Aktuální modelová paleta Mazdy čítá v Evropě tři SUV – CX-3, CX-5 a CX-9. Před časem z ní vypadla CX-7, především kvůli slabším prodejním číslům. Nyní se ale zdá, že by se konkurent Lexusu RX nebo Hyundaie Santa Fe mohl vrátit. Alespoň to naznačuje koncept Koeru.

Už na první pohled je zřejmé, že 4,6 metru dlouhý, 1,9 metru široký a 1,5 metru vysoký model s rozvorem 2,7 metru není úplně standardním SUV, ale spíše jakýmsi zvýšeným kombi s terénními ambicemi. Vůbec nic mu to však neubralo na stylu, odpovídající posledním modelům značky. Designový jazyk Kodo je zkrátka nezaměnitelný, o čemž nás přesvědčuje přední maska, jejíž chromovaný rámeček plynule přechází v úzké LED světlomety. V kontrastu s červenou barvou karosérie je její spodní část lakována tmavě, v zadní části potom nárazník obsahuje dvě velké koncovky výfuku. Skupinová světla jsou podobná těm u modelů 3 a 6, kde je také spojuje chromovaná lišta. 21palcová kola obouvají pneumatiky o rozměru 265/45.

Mohlo by vás zajímat:  Nová speciální série Porsche Cayenne

Pětimístný interiér se ukázal pouze na jedné skice, víme ale, že se v něm nachází multimediální systém MZD Connect. Automobilka také zapracovala na redukci hluku a rázů od kol, respektive bezpečnosti díky balíčku i-Activsense. V motorovém prostoru najdeme jednotku řady Skyactiv. Žádné bližší informace nicméně Mazda neprozradila. Nejistá zůstává i šance na sériovou výrobu, avšak v době stále rostoucího zájmu o segment i značku jako takovou není vůbec malá.

Zdroj: Mazda