Mazda zvažuje crossover na bázi nové šestky

Třetí generace Mazdy 6 se předvedla v premiéře na pařížském autosalonu, kde se ukázala v karoserii sedankombi. Zatím nebyl uveden ještě přesnější termín prodejů a už se začíná hovořit o budoucnosti modelu 6.

Programový manažer, Hiroshi Kajiyama, v Paříži prohlásil: „Na mém seznamu přání je crossover, který by měl být derivátem nové „šestky“. Zatím však bychom chtěli oživit výkonnou verzi MPS, ale na druhou stranu bych rád uvítal nový druh karoserie u značky“. Diskutovaný crossover by měl být zcela něčím neznámým na současném trhu, japonská značka by si tak chtěla najít cestičku k zisku a zaplnit prázdné místo v portfoliu svých modelů.

Kajiyama si nepřeje zařazení nového crossoveru do segmentu SUV, a proto se musí držet strategie Zoom-Zoom, což znamená, že řídit takové auto musí být zábavné. Programový manažer řekl: „Nemyslím si, že SUV nabízí spoustu potěšení z jízdy. Dobrou věcí je nízko položené těžiště, aby ten pocit zábavy byl opravdu znát“.

Začíná se spekulovat o tom, že by nový japonský crossover mohl být v podobném duchu jako BMW X6. Pokud vstoupí projekt do vývoje a následné výroby, tak Mazda bude brát zřetel zejména na design a požitek z jízdy, jelikož chce mít vysoké prodeje. Kajiyama dodal: „Pokud nesplníme naše předpoklady a nebude vůz zábavný, tak to není Mazda a takovému vozu nemohu dát označení 6“.

Mohlo by vás zajímat:  Iránská Saipa představila nový model Tiba 211

Dokonce už víme, že crossover by měl přednost i před dvoudveřovým kupé a to nás velmi překvapilo. Pro programového manažera není ani jedno prioritou, nyní se musí Mazda soustředit na nejnovější vlajkovou loď a nové modely či deriváty přijdou pouze na základě vysoké poptávce veřejnosti. Uvidíme časem, zda crossover vstoupí do fáze konceptu a následné sériové produkce.