Mazda6 2013 – první diesel pro USA a závodní speciál na cestě!

Japonská značka Mazda uvedla při severoamerické premiéře nové „šestky“ v Los Angeles, že chystá nabídnout ve Spojených státech amerických vůbec poprvé vznětový motor. Krom toho plánuje automobilka vstoupit i na závodní dráhu.

Do druhé poloviny roku 2013 se v Mazdě 6 objeví pod kapotou 2.2litrový vznětový čtyřválec SKYACTIV-D se dvoustupňovým turbodmychadlem a opravdu nízkým kompresním poměrem 14:1. Parametry motoru nebyly zveřejněny, ale dá se očekávat, že budou podobné jako u evropské varianty. To znamená výkon 148 koní a krouticí moment 380 Nm nebo 173 koní a 420 Nm. Do té doby než dorazí naftová pohonná jednotka, bude se nová „šestka“ prodávat prozatím s 2.5litrovým benzínovým čtyřválcem SKYACTIV-G, který nabízí výkon 184 koní a točivý moment 250 Nm.

Mohlo by vás zajímat:  Gold Wing, vlajková loď značky Honda mezi cestovními motocykly, přináší další vylepšení

Podporu dieselové motorizace v USA se pokusí Mazda získat na závodní dráze. Přesněji hodlá představit na vytrvalostním závodě Rolex 24, jež se koná 26. – 27. ledna 2013 na floridské Daytona Beach, závodní speciál postavený z nové vlajkové lodi. Vůbec poprvé vstoupí do jmenovaného závodu automobil s dieselovým agregátem. Podle neověřených informací by měl motor nabídnout výkon okolo 400 koní. Jsme zvědaví, zda bude naftová pohonná jednotka úspěšná na americké půdě. Prozatím si můžeme v galerii prohlédnout ilustraci nového závoďáka.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Rapid zachycena s minimálním maskováním!

Fotogalerie: Carscoop