McLaren odkryl interiér modelu P1

Na světlo světa přichází stále více a více informací o chystaném McLarenu P1, který se v podobě konceptu představil loni v Paříži. Ač se o pravosti některých informací dá úspěšně pochybovat, první fotky interiéru pocházejí přímo od automobilky. 

A ukazují nám, že se McLaren rozhodl použít velké množství karbonu, alcantary a kůže. Patrné je to hlavně na sedadlech, které každé váží pouhých 10,5 kg a nastaveny budou dle proporcí zákazníka přímo v automobilce. 

Karbon však nesmí chybět ani na minimalistické středové konzoli. Ta však i přes úsporu hmotnosti nabídne klimatizaci či satelitní navigaci. Design pak sama automobilka nazvala jako „kokpit bojového letounu“.

Mohlo by vás zajímat:  Upravené Volvo 122 Amazon Coupé hledá majitele

Také řidič dostane možnost osahat si alcantaru. Volant je totiž potažen právě tímto materiálem. Pohled na digitální panel přístrojů pak jistě nepotěší ortodoxní fanoušky klasických analogových budíků. Na druhou stranu, řidič si pak bude připadat jako ve formuli 1. Stejně jako u formule je vyřešeno řazení, které budou obstarávat jen a pouze pádla pod volantem

Kompletní podobu sériové P1 uvidíme v Ženevě již za necelý měsíc. Do té doby se však zcela jistě můžeme těšit na mnoho dalších zaručených zpráv. 

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz CL500 dostal fólie a tuning od WRAPworks