McLaren oficiálně ukončil výrobu modelu 12C

McLaren 12C (dříve MP4-12C), tedy první novodobý McLaren po modelu F1, už jako nový nekoupíte. Nástupem modelu 650S a jeho otevřené verze 650S Spider ukončila britská automobilka výrobu staršího modelu. Stávajícím majitelům však zdarma nabízí technologický upgrade.

Ten obsahuje instalaci softwaru Active Aero, který využívá zadní spoiler jako aktivní aerodynamickou brzdu při zpomalování, při vyšších rychlostech pak zlepšuje přítlak a pomáhá vozidlo lépe udržet v přímce. Upgrade softwaru dostane také multimediální systém IRIS s operačním systémem Android a za příplatek bude možno dostat rádio DAB a zadní parkovací kameru.

Mohlo by vás zajímat:  Porsche 959 v ojedinělé verzi Cabrio jde do prodeje

Celkem McLaren od roku 2011 prodal 3500 kusů modelu 12C ve verzích kupé či Spider. Novinka 650S, na kterou už má automobilka údajně tolik objednávek, že bude vytížená půl roku dopředu, byla představena minulý měsíc na ženevském autosalonu a nabízí mix prvků z 12C a hypersportu P1, což je vidět především na designu karosérie. O pohon se stará 3.8litrový osmiválec o výkonu 650 koní s točivým momentem 678 Nm. Na 100 km/h se obě verze dostanou za 3 sekundy, maximální rychlost je v případě kupé 333 km/h, kabriolet je o 4 km/h pomalejší.

Mohlo by vás zajímat:  Alfa Romeo 2000 na prodej

Zdroj: McLaren