McLaren plánuje nový grand tourer

Autosalon v Ženevě je již tradičním místem, které mnohé automobilky volí k představení svých žhavých novinek a plánů do budoucna. Nejinak je tomu i u britské automobilky McLaren. Firma potvrdila, že pracuje na novém GT (grand tourer) modelu, který by v sobě měl spojit to nejlepší z moderních cestovních i sportovních aut. Chystaný model automobilka dokonce ukázala i na první oficiální fotografii.

Konkurence pro Bentley

Mike Flewitt, generální ředitel McLarenu, doufá v to, že by nový GT model mohl být potenciálním konkurentem pro oblíbený Bentley Continental GT.  Nebude to ale snadné, neboť Bentley je vyzdvihovaný nejen pro své skvělé jízdní vlastnosti a úžasný motor, ale také pro svůj luxusní interiér a relativně nízkou spotřebu při klidné jízdě. Zamýšlený McLaren by se ale měl stát nejsportovnějším GT na trhu, navíc se vzhledově výraznější a zajímavější karoserií. Flewitt přiznal i možnost, že v brzké době by firma mohla přijít s modelem s koncepcí 2+2.

McLaren a elektromobily

Flewitt se vyjádřil i k otázce elektromobilů. Uvedl, že britská automobilka o elektrifikaci svých vozů uvažuje, ale spíše v horizontu několika let. Jako reálný, pro uvedení prvního elektromobilu McLaren na trh, uvedl nejdříve rok 2023, s větší pravděpodobností pak rok 2025. Flewitt mírně poodhalil i koncepci chystaného elektrického vozu, cílem bude co nejvyšší výkon, dobrá odezva po sešlápnutí plynu a samozřejmě co nejmenší produkce CO2.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Hyundai odhalil novou generaci hatchbacku i20

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora