Měl v telefonu kontakt ICE. Po nehodě zjistil, že úplně k ničemu

Přidat na Seznam.cz

Mnozí mají v telefonu kontakty označené jako ICE. Neuvědomují si, že jde o zbytečnost, která je k ničemu. I tak se na ně dá pohlížet. Stačí trocha přemýšlení a v tu chvíli většině lidí dojde, že i když kontakt ICE v mobilním telefonu mají, je v praxi v podstatě nepoužitelný. Mnozí se o tom přesvědčí hlavně po nehodách, kdy dojdou k závěru, že mít v mobilu daný kontakt rozhodně není tak prospěšné, jak si mysleli.

Co je to ICE?

Kontakt ICE je zkratkou pro In Case of Emergency. Dle propagátorů daných kontaktů má být pod označením ICE v telefonu uložena ta osoba, které se má volat v případě problémů – třeba autonehody. Daných kontaktů může být více, a mohou být označené podle priorit. Tedy například ICE1, ICE2… Nejčastěji jde o členy rodiny, partnery, ale i rodiče. Tedy ty, kterým mají případní záchranáři a další lidé volat jako první, že se něco stalo.

K čemu by měl ICE být?

Propagátoři myšlenky dané zkratky uvádějí, že díky ní budou mít záchranáři, ale i policisté nebo hasiči možnost snadno a rychle zavolat konkrétním osobám, pokud by potřebovali něco zjistit. Ano, možná se to může hodit, když dojde k nálezu mobilního telefonu na ulici, ale v případě nehod jsou podobné telefonáty zcela nestandardní. Navíc uskutečnit takový telefonát často ani nelze, což se nyní dozvíme.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Telefony máme většinou zabezpečeny

ICE může dávat smysl při nálezu telefonu na ulici, kdy nálezce přesně ví, kdo jsou nejbližší osoby a s nimi se zkontaktuje na tom, jak a kdy telefon vrátit. Při nehodách je použití takových kontaktů téměř vyloučeno. V první řadě proto, že nesmíme zapomínat na fakt, že většina z nás má telefon zabezpečený. PIN kódem, otiskem prstu, nebo obličejem. Odemknout takový telefon by pro záchranáře, ale i pro kohokoliv dalšího bylo nemožné. I kdyby zde bylo 10 kontaktů ICE a i kdyby je skutečně někdo chtěl použít, nedostane se k nim.

Mohlo by vás zajímat:  Při zipování se dělíme na slušné a neslušné řidiče. Obojí je špatně

Také nelze opomenout to, jak po nehodě vypadá zdemolované auto. Je často zdeformované a jeho neupevněné části jsou všude po interiéru. A někde tam se nachází také mobilní telefon. Je chybné se domnívat, že by snad hasiči nebo policisté v danou chvíli procházeli vrak auta a hledali, kam telefon zapadl. Při mírných nehodách, kdy to odnesou jenom plechy, sice k cestování mobilu po autě nedojde, ale v dané situaci pasažéři vyváznou obvykle jen s velmi lehkým zraněním, takže kontakt ICE reálně není nutné využívat.

Máte ho v telefonu?

Jak jste na tom vy, podlehli jste mediální masáži a máte v mobilu kontakt ICE, i když je označován jako hoax, nebo jste na základě nejenom našich argumentů pochopili, že jeho reálné využití se blíží nule?

Zdroj: Autorský text
Komentáře
Přidat na Seznam.cz

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora