Mercedes-Benz 300 SL byl zničen při testovací jízdě

Velmi slavný a vzácný Mercedes-Benz 300 SL je doslova pilířem jedné éry automobilismu! Bavíme se o 50. letech minulého století, kdy tento sportovní vůz s racčími křídly a výkonem 215 koní vzbuzoval patřičnou pozornost u movitých klientů. Teď se však na internetových portálech objevila fotografie jednoho exempláře, jenž měl poměrně ošklivou nehodu. 

Nedaleko německého Stuttgartu byl tento exemplář Mercedesu 300 SL Gullwing na renovaci a jak je zvykem, v závěru proběhla běžná zkušební jízda. Při té vůz řídil 26 letý mechanik spolu s jeho devatenáctiletým učněm. Díky nerozvážnosti a nezkušenosti řidiče, který jel s 300 SL velmi vysokou rychlostí, však později následoval smyk a než vzácný klenot skončil v poli, několikrát se překulil přes střechu. Oba mechanici naštěstí vyvázli bez vážnějších zranění, ale na voze je podle fotografie patrné, že se bude škoda šplhat do závratných výšin. 

Mohlo by vás zajímat:  Těžká dopravní nehoda u Frenštátu pod Radhoštěm

Majitel se při pohledu na svůj zničený Mercedes-Benz zmohl jen na chabé prohlášení, že je automobil plně pojištěn, a tak případné náklady, jenž se podle předběžných odhadů šplhají až k 17 milionům korun, zaplatí jeho pojišťovna. Otázkou zůstává, zda nebude pojišťovna požadovat po 26 letém zkušebním řidiči procentuální spoluúčast. Přece jenom, 17 milionová škoda se nevyplácí každý den.

Zdroj: spiegel.de