Mercedes-Benz AMG A 45 by měl mít více než 400 koní! K odhalení došlo náhodou

Áčkové Mercedesy se stávají stále populárnější. Nejenom proto, že se jedná o cenově nejdostupnější třídu, tak i proto, že si lze s danými auty užít mnoho zábavy. Tedy pokud jste milovníci rychlosti. Příkladem nemusí být jenom sportovní verze Mercedes-Benz AMG A 35, ale i horká novinka, která bude ještě silnější.

Novinka má název Mercedes-Benz AMG A 45

Označení novinky, na které automobilka s největší pravděpodobností usilovně pracuje, je Mercedes-Benz AMG A 45. Ta bude k dispozici hned ve dvou výkonnostních verzích. Ta slabší bude mít klasické označení A 45, zatímco ta silnější ponese název A 45 S. Nenechte se zmást slovem slabší, jelikož jde o sportovní variantu, která výkonem zaručeně nezklame.

Silnější varianta nabídne výkon přes 400 koní!

Pojďme se na obě verze podívat blíže. Pokud jde o tu papírově slabší, s označením Mercedes-Benz AMG A 45, lze očekávat výkon s hodnotou 382 koní. Už to je hodnota, která rozhodně dokáže zaujmout milovníky rychlé jízdy. Ještě více do sedaček je však usadí model Mercedes-Benz AMG A 45 S. Ten by měl nabídnout úchvatných 416 koní. Tady už je opravdu o co stát. Tento výkon má na svědomí skvěle naladěný dvoulitrový motor.

K odhalení výkonu došlo náhodou

Jak? Němečtí fanoušci Mercedesu zabrousili na stránky místní pojišťovny HUK24, kde lze sjednat pojistku na širokou škálu vozů. Běžným lidem by ve výčtu vozidel nepřišlo nic divného. Fanoušek této automobilky však zamířil svůj pohled právě k verzi A 45, která je zatím držena pod pokličkou. Ve specifikacích pojišťovny však už údaj o výkonu obou verzí byl. I když stažení informací bylo celkem rychlé, zcela ututlat se je nepodařilo.

Kdy bude vůz představen? V březnu, na autosalonu v Ženevě

Únik informací udělal Mercedesu jistě pořádnou čáru přes rozpočet. A to z důvodu, že k oficiálnímu představení vozu Mercedes-Benz AMG A 45 mělo dojít až v březnu, na autosalonu v Ženevě. I když mnoho zajímavostí tento model jistě přinese, výkon 416 koní byl zcela určitě trumfem, který měl být odhalen až na poslední chvíli.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora