Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo míří do výroby!

Pamatujete si ještě na virtuálního dravce Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo, který byl určený pro hru Gran Turismo 6? Podle nejnovějších zpráv by se totiž tahle potvora mohla dostat do výroby! Klidně si zkontrolujte kalendáře, Apríl dnes není…

V listopadu letošního roku jsme Vám představili koncept Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo, který navrhli designéři značky přímo pro hru Gran Turismo 6. Postaven měl být jen jeden reálný model v měřítku 1:1 pro výstavní účely. Teď to ale však vypadá, že jich vznikne o něco víc a vyrazí na silnice!

Mohlo by vás zajímat:  Nová generace Toyoty Crown

Ne, sám Mercedes-Benz, ani AMG, vůz do výroby neplánují poslat. Za nápadem dostat Vision Gran Turismo na sinice stojí Jeff Halverson, který láká zákazníky prostřednictvím reklamy na webu James Edition. V popisu píše, že za základ použije model SLS AMG GT, který ustrojí do kompletní karbonové karoserie, včetně výsuvného zadního křídla. Tím váha vozu klesne o více než 90kg. Použit má být chromový lak a kola od společnosti ADV.1. V interiéru Halverson nabízí nové čalounění dle výběru zákazníka. Na techniku dárcovského vozu se sahat nemá, pouze bude vyměněna výfuková soustava.

Mohlo by vás zajímat:  Detailní render nové Corvetty

Vzniknout má pouze pět kusů, přičemž dva jsou určeny pro Evropu, dva pro Střední východ a jeden pro Spojené státy. Jeden z těchto modelů již údajně zná svého majitele. Cena každého kusu má být v okolí astronomických 1.5 milionu dolarů, tedy v přepočtu zhruba 30 milionů korun.

Ať už uvedené reklamě věříte nebo ne, s případnou výrobou Vision Gran Turismo by mohly být dva zásadní problémy. Tím jedním je fakt, že SLS AMG GT má podstatně jiné rozměry než koncept. Druhým možným problémem je pravděpodobnost, že Mercedes-Benz na vzhled svého virtuálního vozu má patent a tudíž by produkci Jeffu Halversonovi mohl zakázat. 

Mohlo by vás zajímat:  Porsche 911 Carrera Cabrio je lepší na cruising než na závodění

Zdroj: jamesedition.com, gtspirit.com, worldcarfans.com