Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo – Virtuální dravec [AKTUALIZOVÁNO]

Úspěšná série závodních her Gran Turismo letos slaví patnácté narozeniny. Při této příležitosti tvůrci požádali několik automobilek, aby se pokusily podívat do budoucnosti závodních vozů a navrhli svou představu pro použití ve hře. Projekt se jmenuje Vision Gran Turismo a prvním přispěvatelem je Mercedes-Benz.

Aktualizace 22.11.2013: Přidány nové fotografie a video.

Výtvor Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo kombinuje designové prvky slavných historických závodních Mercedesů (profil, racčí dveře, přední maska), současné Formule 1 (především zadní část vozu) a futuristické detaily. Celek působí brutálně neurvale a je nádherně drzý. Krásně se na exteriéru vozu spojují prvky závodní a estetické.

Mohlo by vás zajímat:  Inovovaná Panamera Diesel odhalena před premiérou

Interiér na uvolněných snímcích vidět není, ale podle tiskové zprávy značky nabízí stejný mix historie, současnosti a budoucnosti. Dvoumístný kokpit je inspirován tím ve speciálech Formule 1 a výrazný vliv na jeho návrh měla i konstrukce otevírání dveří.

Základem konstrukce vozu je hliníkový prostorový rám s komponenty z karbonových vláken. Výsledkem je váha 1.385 kilogramů, kterou má za úkol uvádět do pohybu atmosférický vidlicový osmiválec od AMG. Jeho výkon činí 585 koní a točivý moment 800Nm. Výsledkem kombinace nízké váhy a vysokého výkonu je poměr 2.4kg/k. O zastavení vozu se pak starají mohutné karbon-keramické brzdy a kvalitní zvukový doprovod má zajistit výfuková soustava s osmi koncovkami.

Mohlo by vás zajímat:  Jeremy prodává svůj Mercedes-Benz CLK 63 AMG

Přestože je Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo určen především pro zmíněnou počítačovou hru, vznikne také v jediném exempláři o velikosti 1:1. Jeho odhalení proběhne již v úterý 19. listopadu při příležitosti slavnostního otevření nového Research & Development centra značky v Kalifornii.

##visionGT##

Zdroj: Mercedes-Benz