Mercedes-Benz B na stlačený zemní plyn

V poslední době se docela dost bavíme o alternativních pohonech a ve většině případů zavadíme o značku Mercedes-Benz. Ano, Mercedes se v poslední době hodně angažuje na poli elektromobility a čistějšího provozu na zemní plyn. Třída E NGT již jezdí, proč se tedy nevrhnout na menší modely?

Samozřejmě, že se nejedná o žádnou novinku. Třída B na stlačený zemní plyn byla dostupná již v předchozí generaci. Nová, současná generace, dostane stejně jako limuzína třídy E benzínový čtyřválec s označením 200. Vůz by se měl v prodeji objevit na začátku příštího roku. Cenu prozatím neznáme. 

Tlakové lahve jsou co do prostoru docela náročné. Nové „béčko“, přestože v současné generaci přišlo o unikátní dvojitou podlahu, se k ní muselo vinou uskladnění lahví částečně vrátit. Úpravy se však dotkly pouze prostoru pod zadními sedačkami, což pohodlně stačilo pro montáž obrovské tlakové nádoby. Takto upravená třída B vypouští o 16% méně emisí než standardní, benzínová a stlačuje provozní náklady na polovinu. 

Mercedes-Benz B200 NGT jezdí průměrně za 4,2 litru plynu. Není to přitom žádný louda! Benzínový čtyřválec má výkon 115 kW, což pohodlně stačí k akceleraci na stovku za 9,1 vteřiny a dosažení maximální rychlosti 200 km/h. Komfort jízdy není omezen, stejně jako výběr převodovky. Točivý moment se na přední kola přenáší buď skrz šestistupňový manuál, nebo sedmistupňový dvouspojkový automat 7G-DTC.

Fotografie: Worldcarfans