Mercedes Benz E63 AMG 2013: první snímek vozu bez maskování

Mercedes-Benz v současné době pracuje na modernizaci svého modelu třídy E pro nadcházející rok 2013. Před pár dny se však povedlo jednomu šikovnému fotografovi zachytit první snímek nového E 63 AMG, na kterém nebylo žádné maskování a vůz si tak můžeme celý prohlédnout.

Fotka nemaskovaného modelu E 63 AMG byla pořízena ve Španělsku a je zřejmé, že nejdůležitější změny se odehrály na předních světlometech, které již nejsou rozděleny, ale jsou jako jeden celek. To je podstatná změna, která vozu dodává zcela jiný vzhled. Nevšimnout si nejde ani agresivně tvarovaného předního nárazníku s velkými otvory pro přívod vzduchu k brzdám nebo nových sportovních kol AMG, doplněných o červené třmeny brzdičů. 

Verze E63 AMG tedy vypadá opravdu podařeně a co je důležité, bude ještě rychlejší, než tomu bylo doteď. Ostré éčko totiž dostane pohon všech kol 4Matic, což je také zásadní změna, protože doposud byla poháněna jen zadní náprava. Pod kapotou se objeví motor s výkonem 550 koní, se kterým bude vůz akcelerovat z 0-100km/h h za 3,4 sekundy. Konkurovat tak může třeba super silné Audi RS6 nebo BMW M5 (F10).

Zmodernizovaný Mercedes E-class se představí v lednu příštího roku na Motor Show v Detroitu. Se startem prodeje právě zachycené varianty E63 AMG se počítá v druhé polovině téhož roku.

Komentáře