Mercedes-Benz EQV všechny předběhl. Jde o první MPV na elektřinu

V březnu 2019 na autosalonu v Ženevě se odehrála premiéra vozu Mercedes-Benz třídy V, jenž se stal základem pro koncept EQV. Na současném autosalonu ve Frankfurtu představila automobilka finální podobu konceptu EQV, který je připravený pro sériovou výrobu.

EQV přímo rozvíjí EQ

Automobilka Mercedes-Benz se rozhodla, že rozšíří svou nabídku v rámci rodiny modelů EQ. Z toho důvodu jsme se mohli na letošním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem setkat s novinkou EQV. Jde o novinku, která přímo navazuje na koncept z jarního autosalonu v Ženevě, a stejně tak stojí na základech třídy V. Od původního konceptu se EQV liší především přepracovaným designem předních partií s novým řešením nárazníku, a nejvýraznějším prvek je černý panel na masce chladiče. Vůz poznáte také podle osmnáctipalcovým kolům.

Špičkový výkon a dlouhý dojezd

Najdeme zde elektrickou pohonnou jednotku (eATS), která se může pochlubit špičkovým výkonem až 150 kW a točivým momentem 362 N.m. Integrovaný a kompaktní celek zde tvoří:

  • elektromotor
  • převodovka s pevným převodem
  • chladící systém
  • elektronika

Baterie má využitelnou kapacitu 90 kWh a je schopná umožnit dojezd až 405 km na jedno nabití. Co se týče maximální rychlosti, tak ta se vyšplhá pouze na 160 km/h. Součástí základní výbavy je vodou chlazená palubní nabíječka s kapacitou 11 kW, která umožní nabití na 80 % kapacity za 45 minut.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora