Mercedes Benz M se představil ve verzi pro papeže

Pokud se někdo z vás zajímá o vozový park vatikánských papežů, pak jistě víte, že už několik desetiletí jsou věrní vozům značky Mercedes-Benz. Nyní se automobilka Mercedes rozhodla oficiálně představit svůj nejnovější model třídy M ve verzi Papamobil a to během zvláštního ceremoniálu, který se  konal ve Vatikánu.

Klíčky od nového papamobilu osobně předal do rukou papeže Benedikta XVI. šéf automobilky, doktor Dieter Zetsche. Nový model třídy M má výrazně lepší výbavu a také větší rozměry prosklení, ve kterém se papež nachází při jízdě. 

Diváci budou mít díky většímu prosklení vozu lepší přehled o jeho svátosti a samozřejmostí je také to, že je celé těleso vyztuženo neprůstřelnými fóliemi, aby se zabránilo případnému atentátu.  Další novinkou oproti stávajícímu papamobilu je speciálně navržený trůn, který vypadá nesmírně pohodlně a na němž je ručně vyšívaný erb Svatého otce.

Nový papamobil bude Benedikt XVI. používat například na cesty po oslavných ceremoniálech nebo na oslavu Neposkvrněného početí Panny Marie ve Španělsku.

Papamobil Mercedes-Benz třídy M je zatím poslední z dlouhé řady speciálně navržených modelů pro vůdce katolické církve. Vztah ke značce se začal rodit už před více než 80 lety, kdy papež Pius XI začal jako první používat vůz Mercedes Benz Nürburg 460 Pullman Saloon. Psal se rok 1930.

Fotografie: Worldcarfans