Mercedes-Benz S63 AMG 2014 zná svou cenu

Nedávno se nám představila zcela nová generace luxusní německé limuzíny Mercedes-Benz třídy S a společně s ním se vyrojili i první informace o supervýkonném Mercedes-Benzu S63 AMG. Tato rychlá varianta je samotnou automobilkou označena za nejvýkonnější luxusní sedan, který lze v současnosti pořídit a nyní se tato verze může pochlubit další podstatnou informací, která se týká její cenovky.

Pod kapotou verze S63 AMG bude pracovat osmiválcový motor o objemu 5,5 litru, který je přeplňovaný dvěma turbodmychadly a spolupracuje se 7-stupňovou automatickou převodovkou. Celkový výkon limuzíny tak dosahuje velice slušných 585 koní900 Nm točivého momentu. Současně s tím klesla i váha vozu a to o rovných 100 kilogramů oproti předešlé generaci. 
 
S63 AMG si dále odbude takovou menší premiéru, která se týká poháněné nápravy. Superrychlý model totiž bude na přání zákazníka používat propracovaný systém pohonu všech kol 4MATIC, což u předchozí generace S63 AMG nebylo možné. 
 
Co nás však zajímalo od počátku je cenovka vozu, která už teď není veřejným tajemstvím.  Mercedes-Benz S63 AMG v základní konfiguraci bude oceněn na 3 914 350 Kč. Pokud někdo zatouží po prodloužené verzi Long a pohonem 4Matic, tak ta ho přijde na pěkných 4 017 200 Kč. Nejsilnější „eSko“ si oficiální premiéru odbude v září na autosalonu ve Frankfurtu.