Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell půjde do výroby!

Stejně jako má Audi svůj elektromobil R8 e-Tron, má Mercedes-Benz ekologickou verzi supersportu SLS AMG. Jmenuje se E-Cell a současné zprávy napovídají tomu, že půjde do sériové výroby!

Zprávu na svých stránkách zveřejnil magazín De Telegraaf  a vyplývá z ní, že by se ekologické kupé mohlo začít prodávat již letos na podzim. Hlavní překážkou však není cena, jak by se mohlo na první pohled zdát. Výrobce má totiž velké obavy o zájem ze strany spotřebitelů. Bude větším trhákem kupé či roadster? To je zatím ve hvězdách. Řešením by možná bylo přijetí závazných objednávek na tu či onu karosářskou variantu a dodání vozu přímo na míru. Adekvátně tomu by však narostla cena a také čekací lhůty.
 
Pro úplnost si o Mercedesu SLS AMG E-Cell uvedeme pár základních informací. Pohon zajišťuje čtveřice elektromotorů, podobně jak je tomu u Audi R8 e-Tron. Kombinovaný výkon 392 kW rozhodně nezaostává za benzínovou variantou. Točivý moment 880 Nm je díky minimálním ztrátám elektromotorů k dispozici prakticky okamžitě a to hlavně během zrychlení z 0-100 km/h za rovné 4 vteřiny.