Mercedes-Benz třídy E (W124) se dostane v roce 2013 opět do výroby!

Pokud jste příznivcem německých vozů značky Mercedes-Benz, tak si jistě pamatujete na dobu, kdy silnice brázdil velmi podařený model třídy E (W124). Tento vůz byl, je a stále bude mezi fanoušky velmi oblíbený. Jeho výroba probíhala mezi lety 1984 – 1995 a dodnes jej můžeme vídat na našich i zahraničních silnicích.

Před pár dny se však objevila zpráva, že se automobilka rozhodla na základě dlouhodobých reakcí a podnětů fanoušků značky v roce 2013 opět spustit na krátký čas výrobu tohoto skvělého modelu! Podle mluvčího Mercedesu se bude jednat o identický vůz třídy E s označením W124 a karoserií sedan. Konkrétně půjde o faceliftovanou verzi, která se vyráběla mezi lety 1989-1993! Omezená série, čítající přesně 100 kusů, bude určena těm nejvěrnějším fanouškům německého sedanu.

Co se týče exteriéru, bude „staronové“ Ečko vycházet ze své původní koncepce a vzhledu komponentů. Jedinou změnou jsou LED diody v předních světlometech a poupravená čirá optika. Jinak se žádné zásahy neodehrají a vůz bude vyroben přesně tak, jak opouštěl výrobní továrnu v letech 89“ až 93“.

Pod kapotou by se měly objevit jen se dvě motorizace. Do prvních 50 kusů modelu E W124 se bude montovat benzínový šestiválec o objemu 2.8 litru a výkonu 165 kW. Pro sběratele, upřednostňující naftovou variantu, bude zbylých 50 kusů pohánět naftový motor o objemu 3.2 V6 a výkonu 145 kW.

Fotografie: Autoevolution