Mercedes-Benz ukázal elektrickou verzi MPV třídy B

Američané dosud okusili téměř veškeré modely Mercedesu, které se nabízejí také v Evropě. Jedinou výjimkou bylo malé MPV třídy B, které zůstávalo vyhrazeno pouze pro starý kontinent. Ani to už neplatí. 

„Béčko“ se totiž do USA podívá jako elektromobil! První sériový elektrický Mercedes bude pohánět elektrický motor o výkonu více než 136 koní s točivým momentem 310 Nm. Z 0 na 96 km/h zrychlí B Electric Drive za méně než 10 sekund, maximální rychlost je omezena na 160 km/h. 

Mohlo by vás zajímat:  Od hybridních pohonů až po palivové články na vodík: Hyundai slaví 30 let inovací pro ekologickou mobilitu

O přísun energie elektromotoru se starají lithium-ionové baterie, které jsou umístěny pod podlahou automobilu. Ty dovolí elektrickému MPV dojezd 200 km a pro dojezd 96 km stačí nabíjet pouze dvě hodiny z americké sítě (240 V) a 1,5 hodiny ze sítě v Evropě (400 V). 

Vzhledově se na autě neodehrály žádné výrazné změny a tak jedinou novou záležitostí kromě pohonu bude udělení stránky Vehicle Homepage na internetu, díky které bude moci řidič pomocí počítače nebo chytrého telefonu sledovat nabití baterií nebo aktuální dojezd. 

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen představuje konkurenta Focusu EcoBoost

Začátek prodeje na naplánován na začátek roku 2014, Evropa se snad dočká také… 

Zdroj: Mercedes-Benz